10 tipov ako sa vyhnúť vaginálnemu diskomfortu

S vaginálnym diskomfortom už má osobnú skúsenosť asi každá z nás, tak prečo neurobiť niečo, aby sme sa tejto nepríjemnej záležitosti vyhli? Týchto 10 tipov vám môže pomôcť predísť nepríjemnostiam v intímnej oblasti, a preto stoja minimálne za prečítanie. 🙂

Pokiaľ je to možné, snažte sa vyhnúť noseniu príliš obtiahnutých nohavíc, či spodného prádla (áno, so súčasnými módnymi trendmi to môže byť trochu problém, ale pokiaľ je to to najmenej čo môžete urobiť…) a pod. Uprednostňujte najmä bavlnené spodné prádlo a taktiež tento dôležitý kúsok oblečenia odložte na noc bokom.Na intímnu hygienu nepoužívajte obyčajné mydlo ani šampón, pretože môžu spôsobovať podráždenie intímnej oblasti. V lekárňach či drogériách už dnes môžete nájsť množstvo vhodných produktov určených špeciálne na intímnu hygienu.Na vnútornú intímnu hygienu používajte vaginálnu sprchu, ktorá pošvu nielen vyčistí, ale pomáha aj v prevencii voči množeniu nežiaducich baktérií.

Po vaginálnej sprche nezabúdajte na použitie prípravkov, ktoré obnovia rovnováhu pošvového prostredia.Dbajte na to, aby sa črevné baktérie náhodou nedostali do pošvy, t. z. po vykonaní potreby sa vždy utierajte smerom spredu dozadu.Handričky určené na intímnu hygienu sú priam ideálnym zdrojom baktérií a zároveň napomáhajú ich množeniu, a preto vždy používajte čistú handričku.Tampóny a hygienické vložky vymieňajte pravidelne.Pohlavný styk majte vždy len ak ste dostatočne vzrušená, v opačnom prípade môže dôjsť k podráždeniu slizníc.V prípade, že mávate pomerne často kvasinkovú infekciu, mohla by byť nápomocná strava s minimálnym obsahom cukru, resp. strava, z ktorej bude cukor vylúčený úplne (tzv. sugar free strava).

Tiež si uvedomte, že zdrojom opakovanej infekcie môže byť aj váš partner (prenos baktérií pohlavným stykom).Dbajte o celkový dobrý zdravotný stav, ktorý môže pomáhať zvýšiť vašu odolnosť voči rôznym infekciám.V prípade ak pociťujete vaginálny diskomfort, ako napríklad nadmerný výtok alebo zápach, svrbenie či podráždenie, produkty ako napr. náš ActiGel, ktoré neutralizujú škodlivé mikroorganizmy, sú vhodným, bezpečným a prírodným spôsobom ako sa týchto nepríjemných a nežiaducich pocitov zbaviť.